Шевчук Галина Миколаїівна

/Files/images/сканирование0001.jpg

Вчитель географії Врадіївської ЗОШ І-ІІІ ст. №3

вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель

Випускниця Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, географ, викладач

Тема самоосвітньої роботи: Креативний підхід у виявленні та розвитку задатків здібних учнів

Саме проблемне питання спонукає поглиблено подавати ту чи іншу тему уроку. Кожен четвертий учень класу проявляє інтерес до матеріалу, якщо подається з наукової точки зору – цікаво. Цікавість можна одержати тоді, коли до теми підійти творчо.

Практичне застосування набутих знань на уроках географії продовжується в краєзнавчому гуртку, де учні одержують завдання у вигляді гри і на практиці застосовують набуті знання. Особливу цікавість до природничих наук виробляється в учнів під час екскурсій з застосуванням компасу, природних і астрономічних орієнтирів.

Досвідом по розробці і проведенні екскурсій я ділилася на педагогічних читаннях в травні 2009 року при Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Одна з розробок цієї екскурсії опублікована в методичному журналі (МОІППО) №6, 2009 рік

- Розробка екскурсії по екології старих камінних колодязів в селищі Врадіївка під назвою «Вода найсмачніша у ріднім краю, з криниці, де батько і мати пили» зайняла ІІ місце в республіці. Розробляли цю екскурсію разом з керівником гуртка Будинку дитячої творчості Григор’євою Н.І.

- Досвідом креативного підходу у виявленні та розвитку задатків здібних учнів ділилася на районній конференції вчителів (Серпень, 2009 року)

- На основі вивчення «Підземні води » гуртківцями був зроблений діючий макет «Підземні води України»

Продовжуючи актуальну тему води: з наукової точки розробляю і досліджую тему «Вода – найцінніший мінерал на Землі». Творчість і науковість вивчення цього питання допомагають мені при вивченні тем: «Гідросфера» в 6 класі, «Океани і клімат землі» в 7 класі, «Внутрішні води та моря України», «Ґрунти», «Природні зони» в 8 класі, «Електроенергетика», «Економічні райони», «Сільське господарство України» - 9 клас, «Мінеральні ресурси світу» - 10 клас.

За календарний рік планую розробити і надрукувати такі теми:

- Цикл уроків для 6 класу з теми «Зображення Землі на плані й карті»

Цикл уроків для 6 класу з теми «Гідросфера».

Кiлькiсть переглядiв: 150

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.